המשרות שלי

מדוע אבטחת סייבר היא אופציית עבודה מושלמת לנשים?

מדוע אבטחת סייבר היא אופציית עבודה מושלמת לנשים?

אין זה סוד כי מספר הנשים המועסקות בישראל בתחום הסייבר ובתפקידי מחקר ופיתוח, הינו זעום לעומת מספר הגברים. במדינה שנחשבת לאחת מהחלוצות המובילות בתחום הסייבר בעולם, בהחלט נראה כי יש מקום לחלוציות גם בתחום הרחבת המין הנשי אל תוך עולם אבטחת המידע.

מיומנויות טכניות הן בהחלט תנאי סף הכרחי למשרות בתחום הסייבר, אולם מיומנויות נוספות כגון יכולת הסתגלות, חשיבה אנליטית וסקרנות, בהחלט ממלאות תפקיד חשוב לא פחות. בעוד מיומנויות טכניות הן דבר נרכש, מסתבר כי תכונות נוספות, אשר מאפיינות בעיקר נשים, הן בדיוק מה שצריך כדי להתקבל לעבודה בסייבר. מדוע אבטחת מידע וסייבר היא אופציית עבודה מושלמת לנשים?

ראשית, בשל תכונות מצוינות אשר יכולות לסייע לעבודה בתחום הסייבר –

    1. הנדסה חברתית ובניית מערכות יחסים – הנדסה חברתית משמשת לעיתים קרובות על ידי האקרים כדי לפרוץ מערכות ולגנוב נתונים, ולכן מי שמנסה להגן על נתונים, מעסיק אנשי מקצוע לפרוץ למערכות באמצעות הנדסה חברתית. מכיוון שהנדסה חברתית מורכבת מהודעות כתובות ובניית מערכות יחסים, זהו בהחלט תחום בו מיומנויות נשיות מצטרפות למשחק.
    2. יכולת תקשורת ברמה גבוהה – אבטחת סייבר דורשת תקשורת ברורה, תקשורת ברמה גבוהה שיכולה להצביע על נקודה מסוימת בהצלחה. נשים בהחלט ידועות כתקשורתיות יותר מגברים.
    3. גילוי לב וכנות – לנשים יש יכולת נהדרת להיות כנות וגלויות לב, זו תכונה חשובה במיוחד מול לקוחות שלא תמיד מבינים מה נכון ומה לא נכון בעולם אבטחת הסייבר. לאישה יש יכולת לומר את הדברים בגילוי לב, בלי פוליטיקה מיותרת.
    4. יכולת לראות את כל התמונה – לנשים יש יכולת הכלה טבעית, זה לא סוד. הן מיומנויות ביצירת מעטפת שתכיל הכל, בתשאול וחקירה עד שהן מגיעות לעצם הדברים, ויכולות לייצר את המרחב הרגשי להיות בו. היכולת לראות את כל התמונה, היא בהחלט תכונה חשובה בעולם הסייבר, אשר מצריך ראייה קדימה, הרבה מעבר לצעד הבא.

שנית, בשל האפשרות לעבוד מהבית בחלק מהמקרים –

נשים רבות חוששות להשתעבד לעבודה, ושהדבר יפגע בחינוך וגידול הילדים. כאשר קיימת אפשרות לפחות בחלק מהזמן, או בתקופות כמו משבר הקורונה, לעבוד מהבית, ללא ספק מדובר ביתרון עבור המין הנשי.

תפקידים כמו פיתוח בסייבר, בדיקות חדירות, יועצים מתודולוגיים וטכנולוגיים הם למשל תפקידים שחלקן ניתן להיעשות גם מהבית.

מציאת עבודה באבטחת מידע עם חברת SeeHR

כאשר רק חלק אחד מהאוכלוסייה קובע את מדיניות אבטחת הרשת של החברה, בהחלט יכולים להיות פספוסים. אבטחה זקוקה לגיוון באופן כללי, וכיום, יותר ויותר חברות מחפשות נשים אשר מביאות לתעשיית הסייבר כישורי תקשורת, חוסן, אינטליגנציה רגשית ויכולות טבעיות של שיתוף פעולה.

אנו בחברת SeeHR, הגוף המקצועי והמוביל בישראל בכל הנוגע לגיוס עובדים לאבטחת מידע, רואים בתחום אבטחת המידע כאחד תחומים המשמעותיים לכל ארגון וחברה, בשוק העבודה הישראלי והבין לאומי, מודעים לחשיבותו, ולחוסר העצום בכוח אדם איכותי בתחום זה. תחום אבטחת המידע אינו לגברים בלבד! פגשנו בדרכנו נשים בדרגים גבוהים בענף הסייבר, בעלות יכולות טכניות מצוינות, ותרומתן לחברה בעקבות תכונות נשיות נוספות, תרמה תרומה אדירה להצלחת תחום הסייבר בחברה.

לכל משרות אבטחת מידע/סייבר

צור קשר