המשרות שלי

התפרצות הקורונה ועולם הסייבר/אבטחת מידע

התפרצות הקורונה ועולם הסייבר/אבטחת מידע

כיצד הושפע עולם הסייבר מהתפרצות הקורונה? איך זה הולך להיראות בעתיד? מה התפקידים המרכזיים בעולם הסייבר שעשויים להיות פיתרון מצוין למי שמחשב מסלול מחדש מבחינת קריירה? על השפעת הקורונה בעולם אבטחת המידע.

תעשיית הסייבר בישראל מגלגלת לפי ההערכות כ-80 מיליארד דולר בשנה, לא כולל כסף ממשלתי. בישראל קיימות היום למעלה מ-500 חברות בתחום הסייבר, רובן סטארט-אפים צומחים, לצד חברות ותיקות יותר, אשר חלקן נסחרות בוול סטריט.

ההשפעות של הקורונה בעולם הסייבר

ממש לפני שפרצה הקורונה, תעשיית הסייבר הישראלית שגשגה כתמיד. בוצעו אקזיטים מרשימים. קרן ההשקעות ‘אינסייט פרטנרס’ רכשה את חברת הסייבר הישראלית ‘ארמיס סקיוריטי’ בשווי שלי 1.1 מיליארד דולר, קרן הון פרטית מארה”ב, אינסייט, רכשה חברה ישראלית, צ’קמארקס, בשווי של 100 מיליון דולר.

בסוף מרץ, שבועיים לאחר התפרצות הקורונה, נרדמה ירידה בהיקף השקעות הון סיכון בהייטק בכלל ובסייבר בפרט, וכתוצאה מכך, חל צמצום ביקושים וכוח אדם בחלק מהחברות הישראליות, למרות שבתקנות לשעת חירום, קבעה הממשלה כי חברות אשר מספקות שירותים ומענה בתחום אבטחת המידע, יורשו לעבוד בשת חירום. חשוב לציין כי גם בזמן משבר הקורונה בוצעו מספר השקעות של מאות מליוני דולרים בחברות סייבר ישראליות כמוSentinelone BioCatch,, CyberMDX, cato networks, axonius.

כשמסתכלים על משבר הקורונה בהקשר לעולם אבטחת המידע, אין ספק כי התקופה הזו ממחישה את החשיבות של הגנת הסייבר, בעיקר בעקבות המעבר לעבודה מחוץ לתחומי החברה. שירותים ממשלתיים רבים הפכו דיגיטאליים, וברחבי העולם התחוללו מתקפות סייבר על בתי חולים, ממשלות ומעבדות לאומיות.

חישוב מסלול מחדש – תפקידים ומגזרים קריטיים על הפרק

ישראלים רבים מצאו עצמם מובטלים במהלך משבר הקורונה. זוהי בהחלט הזדמנות לעצור ולחשב מסלול מחדש, לבדוק מה התפקידים והמגזרים שאינם מושפעים ממשברים, וניתן לומר כמעט בוודאות כי הצורך באנשי מקצוע בתחומים אלו הוא קריטי: רפואה ובריאות, תחבורה ולוגיסטיקה, תקשורת, מזון וחקלאות, אנרגיה ומים, שירותים פיננסיים, גיימינג וטכנולוגיה/קלאוד.

מגזר הייעוץ עלול לספוג טלטלה בזמן הקרוב בשל צמצום תקציבי הארגונים.

מגזר ההייטק ובמיוחד סטארטאפים ללא אורך נשימה של יותר משנה עלולים להיפגע בשל החשיפה לשוק הגלובלי. בשל כך הופסק הגיוס לרוב משרות הפיתוח בסייבר ונשארו בעיקר המשרות הקריטיות.

רוב תפקידי אבטחת המידע וסייבר יישארו קריטיים כגון אנשי SOC/IR, מיישמים, ארכיטקטים.

אילו תפקידים עלולים להיפגע?

בעיקר מגזר המכירות / פיתוח עסקי / פריסייל – בגלל אי היכולת לפגוש לקוחות פנים מול פנים. לעומת זאת אנשי SDR יישארו בביקוש גבוה בשל הצורך במכירות מרחוק. גם השיווק ייפגע ככל הנראה, עכב הקפאת תקציבי שיווק, אולם השיווק הדיגיטאלי בהחלט צועד קדימה.

מה לגבי השכר?

עליות השכר שחווינו בשנים האחרונות נעצרו לעת עתה, אולם לא נראתה ירידה כמעט מלבד חברות במגזרים שספגו מכה קשה ונאלצו להפחית משכר העובדים.

במבט קדימה

הקורונה שינתה את סדרי העדיפויות בכל ענף ומציבה בראש ובראשונה את הפן הטכנולוגי ואת ההגנה עליו. אין ספק כי משבר הקורונה העצים את הצורך בטכנולוגיות מפותחות המאפשרות עבודה מרחוק, ואבטחה ברמה גבוהה, בהתאם. פירושו של דבר, כי בעתיד נוכל לראות ביקוש אדיר מצד חברות ומדינות למוצרי סייבר ואבטחת מידע.

המרחב האינטרנטי קיבל חשיבות יתרה במשבר האחרון, ובהחלט ניכר כי החשיבות והדומיננטיות של תחום הסייבר ואבטחת המידע, קיבלו קרש קפיצה משמעותי להמשך.

אנו ממליצים לכל ארגון וחברה, להשקיע את מירב האנרגיה הנדרשת בגיוס עובדים לתחום אבטחת המידע. כעת כולנו מבינים כי וירוס הקורונה הוא דוגמא אחת, יכולים להיות וירוסים בעלי השפעה עולמית בהמשך, ועלינו לעשות את המיטב כדי להיות מחוסנים מפניהם ברמה הארגונית.

לכל משרות אבטחת מידע/סייבר

SeeHR הינו הגוף המקצועי והמתקדם ביותר בישראל בתחום גיוס עובדים והשמת עובדים לתחום IT, אבטחת המידע והסייבר.

אנו מגייסים לתחומים של תשתיות IT, תקשורת, אבטחת מידע, פיתוח תוכנה, מחקר, ועוד.

צור קשר