המשרות שלי

מה עושה איש פריסייל/פוסט סייל?

מה עושה איש פריסייל/פוסט סייל?

הפריסייל כשמו כן הוא – עוסק בתהליכי קדם מכירה לעומת הפוסט סייל שמתעסק בשלב אחרי המכירה. 

הפריסייל הוא חלק מהותי מתהליך המכירה, אשר באמצעות הידע שלו והקשרים שיוצר עם הצוות הטכני של הלקוח, מקדם את תהליכי המכירה. 

במסגרת התפקיד איש הפריסייל יוצא לפגישות עם לקוחות, מלווה באנשי המכירות, במטרה להבין את צרכי הלקוח ולתת לו את הפתרונות הטכניים הטובים ביותר עבורו.

לעיתים איש הפריסיל מעורב בתהליכי פוסט סייל ולהיפך.

תפקידו של pre/post-sale

מהנדסי פריסייל משתפים פעולה עם צוות ה-support והמכירות, ומהווים המומחים הטכניים במצגות מול לקוחות במטרה לקדם את תהליכי המכירה על-ידי מתן מענה טכני ללקוח. בנוסף, הם קובעים את הדרישות הטכניות לעמידה ביעדי הלקוח, ומקשרים בין קבוצות המכירות או הפיתוח העסקי לבין המהנדסים של הארגון.

כחלק מתפקידיו של ה-pre-sale עליו לסייע ללקוחות ולהמליץ על טכנולוגיות רלוונטיות, במטרה לקדם את המכירות ושביעות רצון הלקוחות. מלבד מכירת מוצרים ושירותים, הפרייסייל אחראי גם על תיאום עם אנשי מכירות שונים, זיהוי צרכי הלקוחות ולענות על כל פנייה של הלקוחות בנושא. יתר על כן, חיוני כי הפריסייל יפתח מערכות יחסים חיוביות עם הלקוחות, כל זאת תוך הקפדה על מדיניות ותקנות החברה.

בנוסף, אנשי פריסייל יכולים לתחזק ולבדוק מוצרים בטרם הם נמכרים, להתקין אותם ולהוביל את שלב הPOC מבחינה טכנית. 

מהנדס Post-sale  עובד בשלב אחרי המכירה. זה כולל את כל הפעילויות והתמיכה שיש לתת ללקוח לאחר שהתבצעה המכירה כולל התקנות במידת הצורך. חברות ממנות אנשי פוסט-סייל או PS (Professional services), כדי להפחית אי-שביעות מצד הלקוח, אם קיימת, לאחר רכישת המוצר או השירות. בעצם מדובר בהתקנה והטמעה שניתנת ללקוחות לאחר הרכישה.

ישנם כמה תפקידים דומים אשר שונים זה מזה בשלבי המכירה וכפונקציה של גודל החברה, אולם דומים מבחינת דרישות התפקיד והשכר הממוצע:

 1. solution architect– עבודה בשלב הקדם מכירה. אדריכלי פתרונות, מעריכים צורך ספציפי שיש לעסק ובונים ומשלבים מערכות מידע ומחשבים העונים על צורך זה. זה יכול להיות בצורה של מוצרים או שירותים, וכרוך בשילוב התוכנה ולעיתים החומרה, כך שיעמדו בדרישות הלקוח בצורה הטובה ביותר. הם גם בוחנים את ארכיטקטורת המערכות הנוכחית, ועובדים עם צוות עסקי וטכני כדי להמליץ על פתרונות יעילים למערכות.
 2. Customer success/technical account manager – ניהול לקוח לאחר מכירה. מנהלי חשבונות טכניים או “הצלחת לקוח”, היא שיטה עסקית הנועדה ללוות את הלקוח לאחר הרכישה של המוצר או השירות, ונועדה לשמר את הלקוחות על ידי ניהול נכון של מערכת היחסים בין חברת המוצר לבין הלקוח. מנהלי החשבונות עוזרים ללקוחות בהיבטים הטכניים של המוצר, ומשפרים את חווית הלקוח ושביעות הרצון שלו. בנוסף, משתפים פעולה עם צוותי המכירות כדי לדייק את תהליכי המכירה ולשמר את הלקוחות של החברה. חלק מתפקידם יכול להיות חידוש חוזים ומכירה נוספת של שירותים/מוצרים (Cross sell, Upsell, Renewal)

דרישות התפקיד במשרות pre/post-sale בסייבר:

פרי/פוסט סייל מוצלח הוא אדם עם ביטחון עצמי ואמונה בכישוריו ויכולותיו, הניחן ביכולות בינאישיות גבוהות, שמצליח לתקשר בבהירות ויעילות עם אנשים בנוגע לרעיונות, מחשבות ולקבל משוב. 

כמו כן, חשובה היכולת לפתור בעיות ביעילות ומהירות, תוך קשיבות לצרכי הלקוח והמהנדסים יחדיו. 

פריסייל/פוסט סייל צריך להכיר את תיק המוצרים של החברה, לדעת לשווק אותה ואת מוצריה.

בין הדרישות המקצועיות העיקריות שתפקידים אלה דורשים (תלוי מוצר):

 • ניסיון בהשתתפות בתהליכי מכירה – פרזנטציות, הדרכות והצגה של מוצרים.
 • ידע נרחב בתחומי התקשורת , תשתיות, IT, אבטחת מידע.
 • ניסיון ב-cloud ווירטואליזציה.
 • ניסיון במערכות הפעלה Windiws/Linux.
 • ניסיון בכתיבת סקריפטים.
 • ניסיון במוצרי SaaS (Software as a service).
 • ניסיון ב-POC ((Proof Of Concept.
 • יכולת וורבלית גבוהה, גם באנגלית.
 • ניסיון מול לקוחות בחו”ל – יתרון.
 • נסיעות לחו”ל – פחות בעידן הקורונה, אך לעיתים נדרשת עבודה באיזורי זמן שונים.
 • השכלה: תואר/הסמכות טכניות כגון תואר ראשון במדעי המחשב, הנדסת רשתות או תחומים קשורים אחרים והסמכות רלבנטיות כמו CCNA, MCSA, Linux essentials.

שכר ממוצע – pre/post-sale:

 מתחילבינייםמנוסהבכיר
ותק0-22-55-88 ומעלה
שכר14-2020-3030-4040-45

לעיתים מודל התגמול כולל גם רכיב של עמידה ביעדים/KPI

מסלול התקדמות מתפקידי pre/post-sale

מסלול ההתקדמות ממסלולי פרי/פוסט סייל הוא מגוון ורחב וכולל אפשרות להתפתח מפריסייל לפוסט סייל ולהיפך, לתפקידי TAM/Customer success, למכירות, לתפקידי pre/post sale בכירים/ניהוליים ולתפקידי ניהול מוצר.

SeeHR הינו הגוף המקצועי והמתקדם ביותר בישראל בתחום גיוס עובדים והשמת עובדים לסייבר. אנו מגייסים לתחומים של אבטחת מידע, פיתוח תוכנה, מחקר, תשתיות IT, תקשורת ועוד.

לפרטים נוספים על איש פריסייל צרו איתנו קשר!

לרשימת משרות פריסייל/פוסט סייל בסייבר

שלחו קו”ח!